693 439 659

Jak poradzić sobie z menopauzą?

Jak poradzić sobie z menopauzą?

Femiherb w obronie kobiecości !


Teoria

Menopauza oraz poprzedzające ją klimakterium (szerzej znane jako przekwitanie) występuje, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo. Jajniki przestają uwalniać jajeczka co sprawia, że kobieta nie może zajść w ciąże. Niezaprzeczalnie menopauza wiąże się z wieloma dość uciążliwymi objawami. Istnieje wiele różnych sposobów radzenia sobie z menopauzą oraz klimakterium. Niestety ze względu na poziom edukacji seksualnej oraz zdrowotnej w Polsce, dość duża ilość przebadanych kobiet (aż 24%) nie było w stanie określić czy przeszło menopauzę. Nie dziwi więc, że kobiety nie wiedzą jaki ziołowy suplement wybrać i co powinny robić a czego unikać przechodząc przez ten trudny okres. Poniżej postaramy się przybliżyć różne metody pozwalające na złagodzenie objawów menopauzy.

 

 

Terapia hormonalna

Powinna być poprzedzona badaniami, które sprawdzają czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania względem zastosowania tego rodzaju terapii. Nawet w przypadku bardzo uciążliwych objawów istnieje możliwość odrzucenia terapii hormonalnej ze względu na zbyt duże ryzyko. Hormony podawane są w rozmaitych formach co ułatwia stosowanie terapii w sposób odpowiadający pacjentce (plastry, żele,implanty, tabletki, zastrzyki).

 

 

 

 

Fitohormony

W przypadku, gdy pacjentka może podjąć HTZ, lecz istnieją powody, dla których boi się podjąć tej terapii, pomogą jej preparaty z fitoestrogenami. Takie preparaty pozyskiwane są z koniczyny czerwonej, soi czy pluskwicy groniastej. Podczas klimakterium stężenie estradiolu w organizmie kobiety spada, natomiast przyjmowanie preparatów z fitohormonami poza łagodzeniem objawów menopauzy, ma bardzo korzystny wpływ na naczynia krwionośne i poprawia nawilżenie błony śluzowej pochwy.

 

Femiherb – czyli naturalne suplementy

Ziołowe suplementy, specjalne herbatki i inne specyfiki przekazywane pocztą pantoflową również potrafią znacznie złagodzić symptomy menopauzy. Bardzo dobrą opinią cieszy się innowacyjny suplement Femiherb. Stanowi on kompleksową kompozycję witamin, składników mineralnych oraz ekstraktów roślinnych pozwalających na złagodzenie okresu przekwitania. Tym, co również cechuje innowacyjny suplement Femiherb jest zbliżone działanie do terapii hormonalnej, co pozwala na łagodne przejście w stan wyciszenia gospodarki estrogenowej. Spośród bardzo rozbudowanego rynku ziołowych suplementów wspomagających przejście przez okres przekwitania śmiało możemy polecić innowacyjny suplement Femiherb !